Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nden Esnaf’a Sevindiren Müjde! « Karapınar Ajansı

21 Ekim 2021 - 08:29

Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nden Esnaf’a Sevindiren Müjde!

Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nden Esnaf’a Sevindiren Müjde!

Karapınar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nden Esnaf’a Sevindiren Müjde!
Son Güncelleme :

04 Şubat 2021 - 17:15

664 views
2.5
(4)

Bugün yayınlanan genelgeye göre;

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimiz kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankası kaynaklarından Hazine faiz destekli kredi kullanan ve COVID -19 salgını nedeniyle işleri zarar gören esnaf ve sanatkarımızın kredi taksitlerinin ertelenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı 04.02.2021 tarih (Bugün) ve 31385 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Buna göre; Esnaf ve sanatkarımızın kooperatiflerimiz kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankası kaynaklarından 31.12.2020 ve öncesi tarihlerde kullanmış oldukları kredilerden doğan borçlarından, vadesinde ödenmeyen ve Banka takibine alınmamış (Henüz tasfiye olunacak alacaklar kapsamına alınmayan) taksitleri ile 01.01.2021- 30.06.2021 tarihleri arası dönemde ödenmesi gereken taksitleri  ertelenecektir.

Erteleme işlemleri; Krediye tanımlı faiz oranı üzerinden faiz tahakkuk ettirilerek ve erteleme döneminde tahakkuk edecek taksit anapara ve faiz tutarlarının ertelenen taksitten sonraki taksitlere eşit olarak eklenmesi suretiyle gerçekleştirilecektir. Erteleme işlemi herhangi bir talebe gerek kalmaksızın, taksitin vadesinde ödenmemesi halinde Bankaca gerçekleştirilecektir. Otomatik ödeme talimatı olanların taksitleri vadesinde Bankaca tahsil edilecek olup, erteleme isteyen ancak otomatik ödeme talimatı bulunanların bu talimatlarını iptal ettirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, bu Karar kapsamında kredi taksitleri ertelenenlerden, erteleme dönemi boyunca çalışan sayısının azaltılmayacağına dair taahhütname alınacaktır. Bankaca hazırlanan ve bir örneği ilişikte yer alan taahhütname ortaklara imzalatılacak ve tüm taahhütnameler 30.06.2021 tarihine kadar tamamlanarak ilgili şubelere teslim edilecektir. Bu süreçte, taahhütlerin alınmasıyla ilgili olarak Bankaca farklı bir yöntem uygulanması gündeme geldiği takdirde konuyla ilgili gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Bilgi edinilmesini ve konuyla ilgi olarak bağlı tüm kooperatiflerimizin bilgilendirilmesini rica ederiz.

Bu haberi beğendiniz mi?

Ortalama puanı 2.5 / 5. Oy sayısı: 4

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.