Karapınar’dan Amirallere Tepki! « Karapınar Ajansı

28 Temmuz 2021 - 11:43

Karapınar’dan Amirallere Tepki!

Karapınar da sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen Eğitime Destek Platformu tarafından Milletin iradesi bizim irademizdir, Başlığıyla 103 General tarafından yayınlanan darbe bildirisine karşı basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Eğitime Destek Platformu ilçe temsilcisi ve Karapınar İmam Hatipliler derneği başkanı Muhammed Ali ışıklı, Diyanet Vakfı ilçe temsilcisi ilçe Müftümüz Yunus AYDIN, Türkiye Gençlik Vakfı ilçe temsilcisi Rasim DOĞAN, İMH temsilcisi Hasan BİRGÜL, Eğitim Bir Sen ilçe temsilcisi Ahmet Aydinbelge, Diyanet Sen temsilcilerinin katıldığı platform tarafından düzenlendi

Karapınar’dan Amirallere Tepki!
Son Güncelleme :

09 Nisan 2021 - 17:35

210 views
5
(3)

Karapınar da sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen Eğitime Destek Platformu tarafından Milletin iradesi bizim irademizdir, Başlığıyla 103 General tarafından yayınlanan darbe bildirisine karşı basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Eğitime Destek Platformu ilçe temsilcisi ve Karapınar İmam Hatipliler derneği başkanı Muhammed Ali ışıklı, Diyanet Vakfı ilçe temsilcisi ilçe Müftümüz Yunus AYDIN, Türkiye Gençlik Vakfı ilçe temsilcisi Rasim DOĞAN, İMH temsilcisi Hasan BİRGÜL, Eğitim Bir Sen ilçe temsilcisi Ahmet Aydinbelge, Diyanet Sen temsilcilerinin katıldığı platform tarafından düzenlendi.

Milletin İradesi, Bizim İrademizdir.

Önce 28 Şubat artığı eski rektörler, akabinde eski dönem kalıntısı eski büyükelçiler şimdi ise darbe heveslisi eski amiraller tarafından milli irade hilafına yapılan açıklamaları, darbe ağızıyla kaleme alınmış ifadeleri ve seviyesiz üslupları üzerimize alınmadan muhataplarına misliyle iade ediyoruz.Milletimiz kendi iradesine sahip çıkabilecek olgunluk ve kararlılıktadır. Bizler millet iradesini önemseyen kuruluşlar olarak bu türden açıklama ve hezeyanları şiddetle telin ediyoruz.

Devirleri kapanmış, dönemleri bitmiş ve milletin maşeri vicdanında hiç de iyi biçimde anılmayan bu çevreler ve destekçileri bilmelidir ki, Montrö Sözleşmesi ve Kanal İstanbul Projesi üzerinden vurmaya çalıştıkları milli irade ve TSK üzerinden yöneltmeye çalıştıkları haince saldırılara artık kimse prim vermiyor. Çok şükür bugün milletin derdiyle dertlenen milli irade temsilcileri ve yine milletiyle beraber olan ve onun değerlerini değeri olarak gören bir TSK mevcut. Malum çevrelerin hazımsızlığı bundandır. Milletin makamları, mevkileri ve kurumları aslına dönmüşlerdir. Sicillerini iyi bildiğimiz bu kesimlerin milletin karşısına utanmadan, sıkılmadan, cüretkar biçimde çıkmaları asla affedilemez.

Darbe heveslileri kendi elleriyle, kendilerine sağladıkları ayrıcalıklı emeklilik hayatlarını sürdürmekteyken tabiatlarının gereğini yapmışlardır. Normalleşmeden, aslına dönen sistemden ve kurumlarından rahatsız bu güruh siyaset yapmak istiyorsa mevcut bir partiye girsin ya da kendi partilerini kursun. Millet o mecrada gerekli karşılığı verecektir.

Ancak, millete ve temsilcilerine tepeden bakarak ahkam kesmeleri, parmak sallayıcı bir tutumla gece yarıları bildiri yayınlamak suretiyle gölgeden bağırmaları ve milletin sinir uçlarına basan açıklamalar yapmaları artık bardağı taşırmıştır. Bunu iyi bilsinler. Millet nasıl 15 Temmuz gecesi gereğini yapmışsa, darbe taraftarlarına karşı durulacağını dünya aleme nasıl göstermişse yine aynı kararlılığı sergilemekten geri durmaz.

Bizler, sivil toplum gönüllüleri, bu nesli tükenmiş dinozorları, tarih öncesi fosilleri yakından tanıyoruz. Milletimizin tanıdığını da biliyoruz. Eski, eskide kaldı. Bizler yeni şeyler söyleyen, milleti anlayan taraftayız.

Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

Bu haberi beğendiniz mi?

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 3

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.