BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI OLAĞAN TOPLANTISINI YAPTI « Karapınar Ajansı

20 Eylül 2021 - 11:26

BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI OLAĞAN TOPLANTISINI YAPTI

Karapınar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunun 20. Maddesi gereğince Mayıs Ayı Olağan Toplantısını yapmak üzere 17.05.2021 tarihine rastlayan Pazartesi günü saat 14:30 da Belediye Meclis Salonun da Belediye Başkanı Mehmet Yaka’nın başkanlığında gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı.

BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI OLAĞAN TOPLANTISINI YAPTI
Son Güncelleme :

17 Mayıs 2021 - 16:08

61 views
0
(0)

Karapınar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunun 20. Maddesi gereğince Mayıs Ayı Olağan Toplantısını yapmak üzere 17.05.2021 tarihine rastlayan Pazartesi günü saat 14:30 da Belediye Meclis Salonun da Belediye Başkanı Mehmet Yaka’nın başkanlığında gündem maddelerini görüşmek üzere toplandı. Gündem maddelerine geçilmeden önce ek gündem maddesinin gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 1: İlçemiz Apak mahallesi, 337 ada, 1 parselde bulunan eğitim alanının yapılaşma koşullarının yeniden düzenlenmesine dair 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişiklik teklifi ile ilgili 12.04.2021 Tarihli Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 2: İlçemiz sınırları içerisinde uygulanmak üzere; ” 2010 yılından önce yapı ruhsatı almış olan ve bodrum katın iskan edilmemesi şartıyla su basman kotu binanın kot aldığı yol cephesinde (+0.00) kotu ile (+2.00) kotu arasında ruhsatlandırılabilir.” şeklinde ruhsat işlemlerine esas olmak 12.04.2021 Tarihli Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 3: Otopark Ücret Tarifesi İşlemleri hususu görüşülerek Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 4: Fevzipaşa Mahallesi, 1591 ada, 34 ve 35 nolu parsellerde Plan Değişikliği teklifi hususu görüşülerek İmar Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 5: Bedelsiz Araç Devralınması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 6: İş Makinası Alımı İş Makinası Alımı hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 7: Hotamış Mahallesinde Bulunan Taşınmazlar İle İlgili Kiralama Hakkında Yetki Verilmesi hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 8: 2020 Yılı Kesin Hesabının Görüşülerek Karar Alınması hususu görüşülerek görüşülerek Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 9: Arsa Hisse Satışı hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 10: Zafer Mahallesi, 2161 ada, 1 nolu parselin satın alınması hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 11: Hankapı mahallesi, 615 ada, 6, 13 ve 14 nolu parsellerin 6306 sayılı kanun kapsamında değerlendirilmesi hususu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündem Maddesi 12: Koronavirüs önlemleri müstecirlerin kiralarını İndirim yapılması hususu görüşülerek Plan Bütçe Komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.

Birinci oturuma 15 dk ara verildikten sonra Plan Bütçe Komisyonuna sevk edilen 8 ve 12’nci maddeler komisyondan gelen rapor görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemde başka madde olmadığından dolayı Mayıs ayı meclis toplantısı oy birliği ile kapatıldı.

Bu haberi beğendiniz mi?

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.