S.S.Karapınar Meke Küçük Sanayi Sitesi Yapı Koop. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı « Karapınar Ajansı

27 Temmuz 2021 - 15:37

S.S.Karapınar Meke Küçük Sanayi Sitesi Yapı Koop. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

S.S. Karapınar Meke Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin 2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı 10.07.2021 Cumartesi günü saat 15.00 ‘de İpekçi Mahallesi 130945 Sk.No:12 Karapınar-Konya adresinde bulunan Kooperatif inşaat alanında gündem maddelerini görüşmek üzere çoğunluğun sağlandığı tespit edilerek toplantı yapıldı.

S.S.Karapınar Meke Küçük Sanayi Sitesi Yapı Koop. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
Son Güncelleme :

10 Temmuz 2021 - 17:13

262 views
5
(1)

S.S. Karapınar Meke Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin 2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı 10.07.2021 Cumartesi günü saat 15.00 ‘de İpekçi Mahallesi 130945 Sk.No:12 Karapınar-Konya adresinde bulunan Kooperatif inşaat alanında gündem maddelerini görüşmek üzere çoğunluğun sağlandığı tespit edilerek toplantı yapıldı.

Toplantıya; AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Kuruluş Başkanları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Temsilcilerinden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde görevli Bekir Özer, Ahmet Bayrak, Kooperatif Başkanı Muharrem Güngör ve Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Kooperatife kayıtlı üyeler, basın mensupları diğer davetliler katıldılar.

Divan Başkanlığına Şeref Çiçek, Üyeliklere Adem Yarımoğlu, Recai Kaynak oy birliği ile seçildiler. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Kooperatif Başkanı Muharrem Güngör açılış konuşmasında, Kooperatifimizin toplantısına katılımlarından dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kooperatifimiz 288.000 M2 lik alana yapılmış olup, 70.000 M2 kapalı alan 85.000 M2 açık çalışma alanı 22.000 M2 yeşil alan, 2.500 M2 otopark alanına sahip olup geniş cadde ve sokaklardan oluşmaktadır. 171 adet işyerinden oluşan sanayi stemiz Otomotiv 40 adet işyeri, Marangoz 36 adet işyeri, Metal 95 adet işyeri. Koski tarafından pis su ve temiz su yağmur drenaj hattı, elektrik tesisatı alt yapısı, güvenlik kamera alt yapısı, Türk Telekom fiber hattı, Enerya (Doğal Gaz Hattı) Medaş tarafından trafo binaları ve sokak lambaları, 171 adet işyerinin kaba inşaatı Kooperatifimiz tarafından kendi imkânları ile yapılmıştır. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan ihalede inşaatın tamamlanmasını İpekyolu Firması tarafına ihale edilmiştir. Proje T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı proje bedeli 49.912.500 TL % 70 kredi destekli olarak devam etmektedir diyen Güngör, S.S. Karapınar Meke Küçük Sanayi Stesi Yapı Kooperatifi inşaatlarımızın bu duruma gelmesinde emeği geçen bütün yetkililere ve üyelerimize teşekkür ediyorum.”dedi

Belediye Başkanı Mehmet Yaka konuşmasında” S.S. Karapınar Meke Küçük Sanayi Stesi Yapı Kooperatifinin Olağan Genel Kurul toplantısının ülkemize, ilçemize ve Koop. üyelerine hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak bu güne kadar Kooperatifin bütün iş ve işlemlerine yardımcı olduklarını bundan sonra da olacaklarını ifade etti.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ise Kooperatif Olağan Genel Kurul toplantısının ülkemize, ilçemize ve üyelerine hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak her zaman Kooperatifin iş ve işlemlerine yardımcı olunduğunu ve yardımcı olmaya da devam edeceklerini belirtti.

Diğer gündemde bulunan; Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Faaliyet raporları okunması, Bilançonun okunması görüşülmesi ve ibrası, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu İbrası, Fazla olan Kooperatif arsasının görüşülmesi, arsa bedelinin tespit edilmesi, bu arsaya yapılacak işyerleri için yeni ortak kaydedilmesinde ortaklık giriş katkı bedelinin, arsa bedelinin ve aidatın görüşülmesi, Koop. Ortak sayısının ve işyeri sayısının belirlenmesi, aidatların belirlenmesi ve doğal gaz alt yapı dağıtım kutusu bedellerinin görüşülmesi, Yönetim ve Denetim Kurulları huzur hakkı ücretlerinin ve yolluklarının belirlenmesi görüşülerek karar altına alınmış olup, dilekler ve kapanış ile olağan genel kurul toplantısı sona erdirildi.  (Musa Ceyhan Karapınar Ajansı Muhabiri)

Bu haberi beğendiniz mi?

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.